Jak efektownie zapakowac prezenty na rozne okazje?

Radość odczuwana z podarowywania swoim bliskim prezentów jest równa lub nawet większa od tej związanej z ich otrzymywaniem. Często samo rozpakowywanie podarunku może dostarczyć obdarowywanemu wiele pozytywnych uczuć. Dostęp do wszelkiego rodzaju kolorowych papierów, wstążek i akcesoriów spowodował, że pakowanie prezentów w dzisiejszych czasach stało się nową dziedziną sztuki.

W niniejszym tekście przedstawionych zostanie kilka pomysłów na efektowne pakowanie prezentów, dostosowanych do konkretnych okazji.

Jak oryginalnie zapakować prezent dla dziecka?

Dzieci uwielbiają prezenty, im większe i bardziej kolorowe, tym lepiej.  Urodziny dziecka to wspaniała okazja na sprawienie mu wielkiej niespodzianki i ogromnej zabawy związanej z odpakowywaniem prezentu.

• SPOSÓB I – Pudełko w pudełku

To trik znany od lat, jednak niezmiennie dostarcza on solenizantom wiele radości. Ta forma świetnie sprawdza się przy podarunkach o mniejszych gabarytach. Ten sposób pakowania prezentu polega na umieszczaniu prezentu docelowego w coraz większych pudełkach. Przestrzeń między nimi może wypełniona być mniejszymi podarunkami lub słodyczami. Należy również pamiętać o tym, że dzieci uwielbiają rozrywać papier prezentowy, dlatego warto poświęcić odrobinę czasu i opakować w papier i kokardkę każde pudełko składające się na opakowanie prezentu.

Jak efektownie zapakować prezenty na święta?

Święta Bożego Narodzenia to okres prezentowej gorączki. W dniach poprzedzających ten wyjątkowy czas często na stołach piętrzą się podarunki czekające na zapakowanie. Jak zrobić to szybko i efektownie?

• SPOSÓB II – prosta forma i gra kolorem

Do pakowania świątecznych prezentów najlepiej użyć jednokolorowego papieru w kolorze kojarzącym się z tym szczególnym okresem (złotego, zielonego, białego lub czerwonego). Do takiego rozwiązania najlepiej dodać jest dużą materiałową wstążkę o delikatnym motywie świątecznym. Kolorowe pudełka o stonowanej kolorystyce będą pięknie prezentowały się na tle bogato przyozdobionej świątecznej choinki. Jeżeli wstążka nie posiada żadnego wzoru na jej środek możemy przyczepić małą kolorową bombkę lub kawałek gałązki świerkowej, która nieodłącznie związana jest z tradycją Bożego Narodzenia.

Jak zapakować prezent dla ukochanej osoby?

Dobór prezentu dla ukochanej osoby często stanowi największe wyzwanie. Podobnie jest w przypadku pakowania tego wyjątkowego podarunku. Choć bardzo często panowie wybierają proste torebki prezentowe, być może niniejszy sposób zachęci ich do zmiany podejścia.

• SPOSÓB III – pudełka tysiąca i jednego prezentu

W tym przypadku potrzeba więcej niż jednego prezentu, na przykład 10 małych (np. ulubionej gazety, skarpetek, słodyczy) i jednego wyjątkowego, który zostanie ukryty pośród nich. Mniejsze prezenty należy zapakować na różne sposoby. Niektóre z nich powinny znaleźć się w torebkach, inne w pudełkach lub owinięte papierem. Wyjątkowy (najcenniejszy) prezent nie powinien się wyróżniać. W tym przypadku można również opracować specjalny plan odpakowywania lub wręczania prezentów, na przykład, co jedną godzinę. Wówczas cały dzień wypełniony jest ekscytacją i wyczekiwaniem na odpakowywanie kolejnych pudełek.

Jak oryginalnie zapakować prezent na ślub?

Choć w większości przypadków prezenty dla nowożeńców wręcza się w małej kopercie, zdarzają się jeszcze amatorzy list prezentowych. Poszczególne pozycje na liście zwykle zajmują dużo miejsca i są bardzo ciężkie. Jak wyjść z tej sytuacji, aby przypadkiem młodej parze ciężki prezent nie wyślizgnął się z rąk?

• SPOSÓB IV – Walizka na nową drogę życia

Starą dużą walizkę podróżną, należy pomalować na wybrany kolor, obkleić ją zdjęciami nowożeńców, lub naklejkami kojarzącymi się z tym wyjątkowym dniem. Można również napisać na niej życzenia lub przykleić charakterystyczne tabliczki rejestracyjne. Spakowany w środku prezent stanie się wówczas zagadką, a przetransportowanie go nie będzie stanowiło dużego problemu. Taka forma z pewnością wyróżni się na tle opakowanych w biały papier prezentów i wywoła u młodej pary uśmiech na twarzy.

Napisz komentarz!