Jak zapakowac kosz okolicznosciowy?

Jak zapakowac kosz okolicznosciowy?

Zbliżające się urodziny, imieniny lub święta Bożego Narodzenia to idealny czas na wręczanie prezentów najbliższym osobom. Taki gest jest bardzo miły, a uśmiech obdarowanej osoby koszem okolicznościowym jest cudowną nagrodą za włożony trud w znalezienie odpowiedniego prezentu. Największą uwagę poświęca się samemu prezentowi, ale także jego ładne opakowanie jest niezwykle istotne. Jak zapakować prezent, aby pięknie się prezentował?

Wielkość prezentu a możliwości zapakowania

Wielkość prezentu ma bardzo duży wpływ na to, jak można go zapakować. Do wyboru jest wiele możliwości. Niektóre z nich to ozdobne papiery, kosze okolicznościowe, tematyczne papierowe torebki, wstążki i kokardy. Czasami wystarczy także zwykły szary papier i sznurek jutowy. Ostatnio minimalizm jest bardzo modny, więc nawet w tym przypadku świetnie się sprawdzi. Małe prezenty, takie jak biżuteria, kosmetyki, perfumy lub krawaty można zapakować do małych torebek papierowych, które są dostępne w przeróżnych wzorach i kolorach. Większe prezenty to także większy wysiłek podczas pakowania. Wielkie torby papierowe nie są dobrym rozwiązaniem. Jeżeli prezent jest zapakowany np. w karton to można go owinąć ładnym papierem. Dodanie do niego wstążki lub kokardki jest idealnym pomysłem. Innym sposobem na zapakowanie większego prezentu jest wykorzystanie kosza wiklinowego. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku prezentów składających się z kilku elementów.

Kosz okolicznościowy – na jaką okazję można go wręczyć?

Ostatnio częstym sposobem zapakowania prezentów są kosze okolicznościowe. Takie prezenty można stworzyć samodzielnie kupując kosz i kilka prezentów. Wystarczy włożyć kupione elementy do kosza i ładne go ozdobić dekoracjami lub owinąć przeźroczystą folią dostępną w każdej kwiaciarni. Jednak aby zaoszczędzić czas można kupić gotowe kosze okolicznościowe. Wiele zestawów dostępnych jest na stronie internetowej http://www.nobilia.pl/kosze-upominkowe/kosze-prezentowe/drobne-upominki/ . Jest to świetne rozwiązanie, gdyż pomaga zaoszczędzić czas oraz gwarantuje, że prezent będzie miłym zaskoczeniem. Wielki wybór pozwala na wybranie idealnego zestawu na daną okazję. W ofercie znajdują się kosze z alkoholami, słodyczami, kawami lub herbatami. Kosze okolicznościowe są także dedykowane na Święta Wielkanocne oraz Święta Bożego Narodzenia. Taka różnorodność pozwala na wybranie prezentu, który sprawdzi się w każdej okazji.

Komu podarować kosz okolicznościowy?

Kosz okolicznościowy jest bardzo uniwersalnym prezentem, także nie ma ograniczenia jeżeli chodzi o osoby, które powinny zostać nim obdarowane. Szykując kosz dla najbliższej osoby można zdecydować, co będzie znajdowało się w środku. Doskonała znajomość danej osoby pozwala na indywidualne dobranie zawartości, a to przełoży się bezpośrednio na zadowolenie solenizanta. W środku może się znaleźć coś, co pozwoli obdarowanej osobie poczuć się wyróżnioną. Może to być bilet do teatru, perfum, portret, zdjęcia lub rezerwacja pobytu w SPA. Kosze okolicznościowe to także idealny prezent dla pracowników firmy od szefa. Nie jest on w stanie wybrać każdemu z osobna innego prezentu, więc danie pracownikom tak uniwersalnych podarunków jest doskonałym rozwiązaniem. Znajdujące się w środku słodkości oraz alkohole są częstymi i sprawdzonymi prezentami. Kosz okolicznościowy może być także wręczony rodzicom lub dziadkom w dniu rocznicy ich ślubu. Okazji do wręczenia takiego prezentu jest bardzo wiele, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Czym ozdobić kosze okolicznościowe?

Ozdobienie koszy lub kuferków, w których znajdują się wszelkie prezenty jest także istotne. Często stosuje się celofan, którym owijany jest cały kosz, a wiązanie zakończone jest ładną kokardą. Jednak ozdobienie można bardziej urozmaicić. Kosze Bożonarodzeniowe warto ozdobić czerwoną kokardą, z kolei kosze Wielkanocne mogą być ozdobione w wielu kolorach wiosny. Dno kosza może być pokryte siankiem dekoracyjnym – położone na tak przygotowanym spodzie prezenty będą wyglądały bardzo estetycznie.

Napisz komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *