Jaki prezent na chrzciny?

Jaki prezent na chrzciny?

Chrzest to bardzo ważna uroczystość w życiu każdego dziecka, choć tak naprawdę żaden maluch nie pamięta tego przepięknego dnia. Z tego też względu warto podarować mu prezent, który nie tylko będzie stanowił idealną pamiątkę po chrzcinach, ale również będzie funkcjonalny. Niejedna osoba decyduje się na przekazanie gotówki, która oczywiście jest bardzo przydatna, jednak warto postarać się o coś bardziej wyszukanego. Jaki prezent na chrzciny warto zatem zakupić maluszkowi?

Bańka my wish

Ten dosyć nietypowy prezent z pewnością spodoba się dziecku, jak podrośnie, ponieważ z daleka przypomina zawieszoną na łańcuszku ozdobę, jednak przedmiot ten kryje nieco więcej. W samym środku tej przepięknej ozdoby kryje się malutka karteczka, na której zapisane są życzenia dla dziecka. Podczas zakupu można wybrać nie tylko tekst życzeń, ale również kolor sznureczka, do którego karteczka będzie przywiązana.

Sesja zdjęciowa

Bardzo dobrym pomysłem na prezent jest sesja zdjęciowa nie tylko z samej uroczystości, ale również z całego okresu niemowlęcego. Rodzice podczas organizacji chrzcin wydają dosyć dużo środków pieniężnych, dlatego też taki prezent jest nie tylko bardzo praktyczny, ale również stanowi idealną pamiątkę dla każdego malucha.

Praktyczne prezenty

Dzieci bardzo często na chrzcinach otrzymują prezenty, których nie mogą niestety od razu używać, dlatego też warto kupić coś bardziej praktycznego. Z pewnością zestaw kosmetyków dla maluszka, fotelik samochodowy, pościel, ubranka, a także zapas pieluch to najbardziej przydatne rzeczy, które stanowią idealny prezent na chrzciny. Przed zakupem warto jednak dowiedzieć się od rodziców, czy dziecko nie ma już przypadkiem takich rzeczy.

Biżuteria

Tradycyjnym i najpopularniejszym prezentem dla dziecka na chrzciny jest biżuteria, która stanowi idealną pamiątkę na wiele długich bardzo długich lat. Jeszcze do niedawna chrzestni kupowali głównie medaliki z krzyżykami, jednak obecnie stawia się również na inne rodzaje biżuterii. W przypadku dziewczynek warto postawić na bransoletkę z dowolnie wybraną zawieszką. Oprócz bransoletki można również kupić kolczyki, jednak i tak najpopularniejsze są łańcuszki, które można nosić do końca życia. Ciekawym pomysłem jest z pewnością zakup łańcuszka w wygrawerowanymi inicjałami dziecka lub jakimś bardzo ważnym cytatem.

Album na zdjęcia

Bardzo popularnym prezentem na chrzciny są również albumy na zdjęcia, do których można wkładać zdjęcia od najmłodszych lat dziecka. Takie albumy można bez problemu zakupić w każdym specjalistycznym sklepie, jednak warto taki prezent przygotować w domowym zaciszu. Na pierwszej stronie albumu warto wpisać specjalną dedykację dla dziecka, aby wiedziało ono, od kogo otrzymało prezent.

Bujak lub leżak

Kolejnym bardzo ciekawym prezentem będzie bujak lub leżaczek, w którym niemowlę będzie sobie swobodnie leżeć wtedy, gdy rodzice będą wykonywali swoje domowe obowiązki. Taki przedmiot to bardzo duże udogodnienie, ponieważ maluszka można mieć cały czas przy sobie a w sytuacji, gdy dziecko zacznie płakać, można je lekko pobujać. Z pewnością pomoże to ukołysać dziecko do snu, co w wielu sytuacjach jest niezwykle ważne. W sklepach można obecnie kupić takie leżaczki, które wymagają bujania przez rodzica, jednak lepiej postawić na taki, który sam rozbuja malucha, a dodatkowo będzie wydawać usypiającą muzykę.

Wózek

Zakup wózka to dosyć duży wydatek dla rodziców, dlatego też warto maluszkowi podarować taki właśnie prezent. Przed zakupem warto jednak skonsultować się z rodzicami, ponieważ mogą oni już mieć upatrzony wymarzony model. Jeśli jednak rodzice zakupili już pierwszy wózek dla dziecka, to można postawić na lekką spacerówkę, która przydaje się wtedy, gdy dziecko nieco już podrośnie. Podczas zakupu takiego wózka warto zwrócić uwagę na to, aby posiadał on parasolkę oraz specjalny koszyczek, w którym można umieścić wszystkie najpotrzebniejsze podczas spaceru rzeczy. Ważne jest również to, aby wózek można było poskładać, dzięki czemu bez problemu zmieści się on w samochodzie.

Napisz komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *