Jaki catering w Krakowie? Wybór firmy cateringowej na wydarzenia firmowe

Konferencja, bankiet, impreza integracyjna, a może szkolenie? To tylko wybrane wydarzenia biznesowe, podczas których korzysta się z cateringu. Czym warto kierować się przy wyborze dobrej firmy cateringowej w Krakowie?

Dlaczego warto wybrać catering?

Usługi cateringowe są obecnie bardzo popularne i decyduje się na nie wiele osób. Wybierane są na urodziny, wesela, rocznice, ale również przez firmy, które zajmują się organizacją eventów i chcą, aby podczas nich zagościły wyśmienite dania dla gości.

Catering jest bardzo wygodną opcją, ponieważ w jego ramach można zamówić posiłki na różne wydarzenia, a także często dodatkowe usługi, na przykład obsługę kelnerską, wynajem zastawy stołowej oraz mebli na event. Wybrane firmy cateringowe zajmują się także kompleksową organizacją zaplecza podczas eventu, między innymi nagłośnieniem, oświetleniem.

Za skorzystaniem z cateringu przemawiają także kwestie finansowe. Zamówienie go jest na ogół tańsze niż wynajęcie restauracji, co powoduje, że jest to popularna opcja również wśród mniejszych firm.

Catering na wydarzenia firmowe – kiedy warto?

Aktualnie usługi cateringowe są bardzo popularne i wybierane na wiele eventów biznesowych. Kiedy najczęściej są one zamawiane?

Catering doskonale nadaje się na wydarzenia, które trwają dłużej, dlatego w dobrym tonie jest wtedy zaserwowanie gościom posiłków. Konferencje, szkolenia to tylko wybrane z nich.

Również catering jest bardzo popularnym rozwiązaniem w przypadku bardziej uroczystych eventów, na przykład jak firmowe bankiety z okazji rocznicy firmy czy też przyjęcia świąteczne przeznaczone dla pracowników.

Popularne jest też zamawianie cateringu na wydarzenia jak imprezy integracyjne, które odbywają się w plenerze lub w miejscu, gdzie skorzystanie z restauracji nie jest możliwe.

Kraków: jak wybrać dobry catering?

W Krakowie działa wiele firm zajmujących się cateringiem. Jaki catering w Krakowie będzie zatem najlepszy?

Odpowiedź na to pytanie będzie wymagała uwzględnienia szeregu czynników, między innymi rodzaju organizowanego wydarzenia, planowanego menu, oczekiwanego zakresu usług oraz posiadanego budżetu.

Wybierając odpowiednią firmę cateringową, warto zatem zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

1. Doświadczenie w branży cateringowej – najlepiej zdecydować się na firmę, która od lat działa w cateringu i jest w stanie zapewnić swoim klientom kompleksową i profesjonalną obsługę.
  2. Opinie na temat firmy cateringowej – pozytywne noty od klientów to najlepsze świadectwo wysokiej jakości usług. Aktualnie można znaleźć je w internecie, co będzie bardzo pomocne w znalezieniu odpowiedniej firmy.
  3. Zakres usług firmy cateringowej – obecnie firmy cateringowe w Krakowie nie tylko serwują wyśmienite posiłki, lecz również oferują dodatkowe usługi dla swoich klientów. Można zamówić w nich obsługę kelnerską, organizację wydarzenia, wypożyczyć niezbędne zaplecze. Gdy zatem chcemy zdecydować się na usługi dodatkowe, warto sprawdzić, czy dana firma ma je w swojej ofercie.
  4. Menu w firmie cateringowej – warto uwzględnić je wtedy, gdy poszukiwane są konkretne rodzaje dań kuchni polskiej lub zagranicznej. Powinno być także zróżnicowane, aby każdy z gości wydarzenia mógł wybrać dla siebie coś pysznego.
  5. Wycena usługi cateringowej – przed zdecydowaniem się na usługi jednej z firm cateringowych warto wysłać swoje zapytania do paru z nich, by następnie dobrać najlepszą ofertę.
  6. Liczba gości możliwych do obsłużenia – ma duże znaczenie w przypadku wydarzeń dla wielu uczestników.

Z ofertami firm cateringowych działających w Krakowie można już teraz zapoznać się online, aby wybrać najlepszą obsługę.