Meble na wymiar do recepcji – dlaczego warto? Zalety, warianty, ceny

Recepcja to szczególne miejsce w każdej firmie, dlatego powinna ona stanowić jej wizytówkę. Właśnie dlatego wielu przedsiębiorców w różnych branżach decyduje się obecnie na zamówienie mebli do recepcji na wymiar. Zobacz, jakie są ich najważniejsze zalety, w jakich wariantach można je zakupić i jakie mają one ceny!

W jakich firmach warto wykonać recepcję?

Głównym zadaniem recepcji jest stworzenie przestrzeni, w której dochodzi do pierwszego kontaktu pomiędzy klientem czy kontrahentem a firmą. To właśnie tam można skorzystać z porady, zgłosić swoje przybycie, umówić się na wizytę czy też podpisać umowę.

Z recepcjami można spotkać się obecnie w wielu firmach, między innymi są one umieszczane w lokalach noclegowych – hotelach, pensjonatach, w firmach usługowych, na przykład w gabinetach i klinikach medycznych, zakładach fryzjerskich, w salonach urody. Również wykonuje się je w biurowcach, a to jedynie kilka firm, w których zastosowanie mają recepcje.

Dobra recepcja – czym powinna się cechować?

Jako że recepcja może spełniać różne funkcje, powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby korzystało się z niej wygodnie zarówno recepcjoniście, jak i klientowi czy kontrahentowi.

Wobec tego duże znaczenie ma indywidualne dopasowanie recepcji do konkretnych wymagać oraz do miejsca jej wykonania, by w pełni wykorzystać posiadaną przestrzeń.

Warto też uwzględnić, w jakiej formie prowadzona jest obsługa klienta. W niektórych biznesach, gdzie przy recepcji podpisuje się umowy, umieszcza się nie tylko wysokie lady, ale również niższe stoliki, by można było wygodnie usiąść przy nich i zapoznać się z dokumentami.

Zdarza się też, że firma przy recepcji chce zaprezentować produkty, dlatego można wtedy wykorzystać odpowiednie witryny i regały znajdujące się zarówno w ladzie recepcji, jak i za plecami recepcjonisty.

Meble do recepcji – jakie wybrać?

Aby można było uzyskać najlepsze dopasowanie oraz funkcjonalność recepcji, warto zdecydować się na meble recepcyjne wykonane na indywidualne zamówienie.

Meble na zamówienie mogą być wtedy przygotowane według konkretnych wymiarów, co powoduje, że będą one pasowały do danej przestrzeni jak ulał. Również można wtedy uzgodnić z producentem inne szczegóły dotyczące ich budowy, na przykład wysokość, materiały, wykończenie, zastosowane dodatkowe elementy, na przykład jak oświetlenie.

W jakich wariantach oferowane są meble do recepcji na wymiar?

Producenci mebli recepcyjnych mogą przygotować je dla klientów w zróżnicowanych wariantach, co powoduje, że mogą być one w pełni dopasowane do ich oczekiwań i wymagań.

Recepcje na wymiar mogą uzyskać różne style. Bardzo popularne są klasyczne recepcje drewniane, ale również można zdecydować się na te w nowoczesnym stylu, które najczęściej powstają z wykorzystaniem płyt meblowych, szkła czy metalu.

Do recepcji można też zamówić inne dopasowane do niej meble, na przykład jak regał albo witryna. To powoduje, że mogą one prezentować się wtedy spójnie i dać estetyczne wnętrze.

Z przykładowymi recepcjami firmy można zapoznać się na stronie internetowej pod adresem: https://stolbar.net.pl/recepcje/.

Jakie są ceny recepcji wykonanych na wymiar?

Gdy chodzi o koszty, recepcje przygotowane na wymiar dla klienta są droższe od mebli gotowych. Zwykle ceny rozpoczynają się od około 5 tysięcy złotych za mniejszą zabudowę, natomiast ta większa może dochodzić do kwot rzędu nawet 30 tysięcy złotych.

Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z producentem, który będzie mógł przygotować wycenę konkretnej zabudowy recepcji w różnych wariantach, by dowiedzieć się, ile trzeba będzie wydać na nią pieniędzy.

Dodaj komentarz