Skoki spadochronowe w Toruniu – zasmakuj w przygodzie!

Marzysz o skakaniu ze spadochronem? A może po prostu lubisz niecodzienne rozrywki? Teraz ze skoków możesz skorzystać także w Toruniu. Jak? Wyjaśniamy!

Skoki tandemowe – co to jest?

Skakanie ze spadochronem wcale nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień. W tym celu zostały opracowane skoki w tandemie. Takie skoki spadochronowe w Toruniu również są dzisiaj dostępne.

Skoki tandemowe, nazywane także skokami zapoznawczymi, mają na celu zaprezentowanie skoków z perspektywy pasażera, który jest doczepiony specjalną uprzężą do pilota tandemu. Wobec tego pasażer nie musi mieć wtedy żadnego przygotowania – nie musi brać udziału w szkoleniach i treningach.

Zatem skoki tandemowe to wyjątkowa okazja do tego, aby doznać niesamowitej przygody pod niebem!

Jak odbywają się skoki spadochronowe w tandemie?

Tandemy są skokami, w których jednocześnie uczestniczą dwie osoby. Wymagają one zatem odpowiedniego wyposażenia. Stosuje się wtedy spadochrony tandemowe – większe od standardowych, a także spadochrony zapasowe oraz automaty dla optymalnego bezpieczeństwa. Pasażer i pilot łączeni są natomiast specjalną uprzężą.

Aby wziąć udział w skoku spadochronowym w tandemie, wystarczy tylko wcześniejsza rezerwacja. Skoki spadochronowe w Toruniu można zarezerwować za pomocą internetu i wybrać dogodny dzień na swoją podniebną przygodę.

Po przyjechaniu na miejsce osoba biorąca udział w skoku otrzymuje odpowiednie wyposażenie – kombinezon, gogle. Następnie uczestniczy ona w krótkim szkoleniu, podczas którego instruktor prezentuje jej najważniejsze informacje o skoku.

Przygotowany pasażer może już wsiadać do samolotu. Skoki odbywają się z wysokości 3000 metrów albo 4000 metrów. W niektórych lokalizacjach dostępne są tylko skoki z jednego pułapu. Wysokość skoku jest związana z czasem spadania po wyskoku z samolotu – im dłuższa, tym więcej frajdy!

Czas spadania bez otwarcia spadochronu, czyli swobodnego spadania w przypadku wysokości 3000 metrów wynosi około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów jest to 60 sekund. W tym czasie doznania są najsilniejsze, ponieważ leci się w kierunku ziemi bez żadnych ograniczeń. Dopiero po chwili instruktor otwiera spadochron.

Skoki spadochronowe w tandemie nie powodują przy tym ryzyka związanego z lądowaniem, dlatego osoby bojące się twardego zetknięcia z ziemią nie mają się czego obawiać. Pilot tak kieruje spadochronem, że lądowanie jest w pełni bezpieczne.

Kto może skoczyć w tandemie?

Warto pamiętać o tym, że skoki spadochronowe są dostępne wyłącznie dla osób bez przeciwwskazań.

Wśród głównych przeciwwskazań do skoku tandemowego znajdują się przede wszystkim waga powyżej 105 kg (lub inna zależna od wybranej szkoły), niedawne urazy, operacje, niewydolność krążeniowa i oddechowa, epilepsja, łamliwość kości oraz niestabilność kręgosłupa.

Skoki spadochronowe w Toruniu – ile kosztują?

Wzięcie udziału w skoku spadochronowym w tandemie wcale nie jest bardzo drogie. Ile kosztują skoki spadochronowe w Toruniu?

Cena skoków spadochronowych organizowanych w Toruniu wynosi najczęściej około 700 złotych w przypadku wysokości 3000 metrów. Można także zdecydować się na dokupienie dodatkowej usługi polegającej na filmowaniu skoku przez profesjonalnego kamerzystę. Jest to wydatek około 250 złotych.

Organizujące skoki spadochronowe w Toruniu szkoły spadochroniarskie mogą też zaoferować vouchery upominkowe. To rodzaj zaproszeń na skoki, które doskonale nadają się jako podarunki, na przykład na urodziny, wesele czy na Dzień Ojca. Voucher nie ma wypisanej daty, dlatego osoba, która go dostanie, może wybrać ją samodzielnie.

Ceny voucherów są analogiczne do cen zwykłych skoków. Warto zdecydować się na wariant z nagrywaniem skoku, aby obdarowana osoba miała wspaniałą pamiątkę.