Jak działają treningi EMS? Zobacz ich działanie i zastosowanie!

Coraz więcej osób interesuje się nowoczesnymi treningami EMS, czyli elektrostymulacji mięśniowej. Co warto wiedzieć na temat tego typu treningów? Oto informacje, które pomogą Ci zrozumieć zasadę ich działania oraz przeznaczenie!

EMS – elektrostymulacja mięśni

Skrót EMS odnosi się do procesu polegającego na elektrostymulacji mięśni, czyli na oddziaływaniu na nie za pomocą impulsów elektryczny. Taki proces powoduje, że mięśnie mogą wtedy działać znacznie intensywniej, ponieważ silniej kurczą się i rozkurczają, a także impulsy elektryczne docierają nawet do ich głęboko położonych partii.

Elektrostymulacja mięśni ma bardzo szerokie zastosowanie i używana jest ona obecnie z różnych wskazań, między innymi podczas fizjoterapii. Również znalazła ona zastosowanie w fitnessie jako treningi EMS.

Na czym polegają treningi EMS?

Trening EMS to nic innego jak trening polegający na wykonywaniu ćwiczeń połączonych z elektrostymulacją mięśni. Dzięki temu zwykły ruch może dać o wiele lepsze efekty, między innymi w zakresie spalania kalorii, nasilania pracy mięśni, redukcji dolegliwości bólowych.

Podczas treningów EMS w klubach sportowych wykorzystuje się specjalne rodzaje urządzeń, których zadaniem jest generowanie impulsów elektrycznych w ramach wybranego rodzaju treningu – wskazuje trener z klubu intime.pl specjalizującego się w prowadzeniu tego typu treningów.

Zanim jednak rozpocznie się ćwiczenia, w pierwszej kolejności przeprowadza się wywiad z trenerem personalnym, ponieważ tego typu treningi odbywają się z trenerem personalnym. Trener wykonuje wtedy odpowiednie pomiary ciała i na podstawie rozmowy z klientem dobiera dla niego najlepszy rodzaj treningu.

Podczas treningu EMS klient zakłada specjalny kombinezon albo kamizelkę. Są one wyposażone w elektrody, które doprowadzają impulsy elektryczne generowane przez urządzenie do ćwiczeń EMS.

Następnie podczas treningu należy wykonywać ćwiczenia zalecone przez trenera, które również można zobaczyć na ekranie urządzenia do EMS.

Całkowity czas trwania jednego treningu to jedynie około 20 minut, jednak jest to czas wystarczający w zupełności do tego, aby uzyskać efekty porównywalne nawet z 2 godzinami spędzonymi na siłowni!

Treningi EMS – gdzie można z nich skorzystać?

Aktualnie tego typu treningi są oferowane w wielu klubach sportowych działających w Polsce. Można spotkać się z nimi głównie w dużych miastach, lecz coraz częściej są one też dostępne w klubach sportowych w mniejszych miejscowościach.

Osobom zamierzającym zapisać się na trening EMS Wrocław oferuje opiekę najlepszych trenerów personalnych w klubach specjalizujących się w tego typu treningach. Dokładne informacje o dostępnych ofertach czekają w internecie.

Dla kogo rekomenduje się treningi EMS?

Treningi EMS mają rozległe przeznaczenie, dlatego też może skorzystać z nich niemalże każdy, kto nie ma przeciwwskazań do ich prowadzenia.

Przede wszystkim treningi te rekomendowane są dla osób, które chcą zrzucić nadmiar kilogramów, poprawić zarys oraz siłę swoich mięśni oraz wymodelować sylwetkę. Dzięki treningom EMS można zrobić to znacznie efektywniej.

Również treningi tego rodzaju polecane są osobom, u których pojawiają się częste bóle kręgosłupa czy mięśni na skutek pracy siedzącej. Można zadbać wtedy o swoje zdrowie bez konieczności częstych wizyt na siłowni albo w klubie fitness.

Warto też wskazać, że tego typu treningi mogą być prowadzone przez osoby z ograniczeniami ruchowymi, które nie mogą obciążać stawów, w trakcie rehabilitacji. Ćwiczenia są wtedy bardzo proste i nie powodują nadmiernego nadwyrężenia układu ruchu, a także nie wymagają specjalnej kondycji.

Dodaj komentarz