Jakie kosmetyki stosować na wypadanie włosów?

Wypadające włosy są Twoim problemem? Zobacz, jakie kosmetyki będą mogły pomóc w poprawie ich kondycji!

Problem wypadania włosów dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Gdy widoczna jest większa ilość wypadających włosów na szczotce lub na ubraniach, warto w pierwszej kolejności skorzystać z diagnostyki medycznej. Jednocześnie sięgnąć można po odpowiednie kosmetyki na wypadanie włosów, które zawierają w składzie substancje poprawiające ich kondycję.

Co może wywołać nadmierne wypadanie włosów?

Do wyprania włosów może dochodzić w wielu sytuacjach, dlatego też trudno z góry określić, co przyczyniło się do takiego niepokojącego objawy. Może być on powiązany z sezonowymi zmianami, inną dietą, ale również może on oznaczać określone choroby.

Wśród przyczyn wypadania włosów najczęściej wskazuje się na:

  • przejściowe pory roku – zwykle problem ten pojawia się po lecie, w okresie jesieni i zimy
  • nieprawidłową dietę – gdy nie zawiera ona odpowiedniej ilości substancji wspierających kondycję włosów, na przykład białek, witamin, minerałów, tłuszczów nienasyconych
  • zaburzenia hormonalne – to częsty powód wypadających włosów, na przykład na skutek zaburzeń pracy tarczycy, problemów z pracą nadnerczy, jajników, na przykład przy PCOS
  • okres po ciąży
  • nadmierny stres i zdenerwowanie

Wobec tego, aby określić, co wywołało nadmierne wypadanie włosów, warto udać się do lekarza lub samodzielnie skorzystać z diagnostyki i zbadać krew pod kątem ważnych substancji – żelaza, ferrytyny, witaminy B12, poziomów hormonów.

Wypadanie włosów – jak je zatrzymać?

Gdy udało się wykryć, co powoduje wypadanie włosów, w takim przypadku kluczowe znaczenie ma rozpoczęcie leczenia. Dzięki niemu będzie można poprawić kondycję włosów – zatrzymać wypadanie oraz sprawić, że będą one szybciej odrastały.

Niestety, zdarza się, że nawet odpowiednio prowadzone leczenie nie daje optymalnych efektów. Wtedy warto zdecydować się na dokładniejszą diagnostykę.

Jednocześnie warto zacząć stosować odpowiednie kosmetyki na wypadanie włosów, które będą pozwalały na poprawę ich kondycji.

Jak pielęgnować włosy wypadające?

Włosy wypadające są szczególnie wymagające pod względem pielęgnacji, dlatego też bardzo ważne jest dobranie wtedy odpowiednich kosmetyków. Jakie z nich pomagają na wypadanie włosów?

W przypadku nadmiernego wypadania włosów warto zdecydować się na zastosowanie pełnej gamy produktów – szamponu, odżywki, maski oraz dodatkowo kosmetyku jak serum czy wcierka przeznaczonego do skóry głowy.

Szampon przeznaczony do mycia włosów powinien być delikatny i nie zawierać składników podrażniających, które mogą nasilać wypadanie kosmyków. Odżywkę warto stosować codziennie, natomiast maskę 1-2 razy na tydzień. Codziennie warto też stosować kosmetyk na skórę głowy, który będzie oddziaływać na mieszki włosowe.

Jak wybrać odpowiednie kosmetyki na wypadanie włosów? Warto skupić się na produktach dedykowanych do tego celu. Mogą być to również naturalne kosmetyki na wypadanie włosów, na przykład na bazie olejów ekstraktów z roślin, soków, które mogą przynieść bardzo dobre efekty.

Dodaj komentarz