Na czym polega nowa rozrywka – loty w tunelu aerodynamicznym?

Loty w tunelu aerodynamicznym są obecnie bardzo popularne. To rozrywka, z której można skorzystać w wielu lokalizacjach w Polsce, także we Wrocławiu. Na czym dokładnie polega lot w aerotunelu? Wyjaśniamy wszystko!

Tunel aerodynamiczny – co to za obiekt?

Zazwyczaj nazwa jak tunel aerodynamiczny kojarzona jest z obiektem wykorzystywanym w badaniach aerodynamiki obiektów. Ma ona jednak także inne znaczenie.

Pionowy tunel aerodynamiczny przeznaczony jest do latania, ponieważ umieszczone w nim wentylatory potrafią rozpędzić powietrze do takiej prędkości, by unieś człowieka. Przez lata obiekty tego typu używane były przez spadochroniarzy do treningów. Teraz jednak otwarte są praktycznie dla każdego.

Dzisiaj można odwiedzić także tunel aerodynamiczny we Wrocławiu, który oferuje niesamowitą zabawę dla każdego, kto chciałby poczuć się jak spadochroniarz spadający w przestworzach bez żadnych ograniczeń.

Jak odbywają się loty w aerotunelach?

Tunele aerodynamiczne umożliwiają odbycie lotu praktycznie każdemu, kto nie ma do tego przeciwwskazań. Nie ma przy tym ograniczeń wiekowych – latać mogą dzieci, ale też osoby dorosłe i seniorzy.

Do lotu w tunelu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, dlatego też są one dostępne również dla osób bez specjalnych umiejętności i kondycji. Jedynie przed samym lotem bierze się udział w krótkim szkoleniu, które prezentuje zasady zachowania się w tunelu.

Całkowity czas trwania podstawowego lotu to 3 minuty. W tym czasie uczestnik lotu wchodzi do wnętrza tunelu dwukrotnie. Przebywa w nim razem z instruktorem, który dba o jego bezpieczeństwo oraz pokazuje mu różnorodne figury oraz ewolucje, jakie można wykonać w powietrzu.

Jak ubrać się do tunelu aerodynamicznego?

Wizyta w tunelu nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań, lecz też warto pamiętać o tym, by odpowiednio się do niego ubrać.

Zaleca się założenie ubrań luźniejszych, sportowych, w których można wygodnie się poruszać. Nie zaleca się butów bez sznurowadeł, dlatego obuwie sportowe także będzie w tym przypadku wskazane.

Osoby z długimi włosami powinny pamiętać o ich zawiązaniu. Trzeba także zdjąć wiszącą biżuterię, ponieważ może ona przeszkadzać podczas lotu, a nawet stwarzać zagrożenie.

Na miejscu uczestnicy lotu otrzymują także specjalne kombinezony wraz z kaskami z goglami. Są one zakładane na posiadaną odzież.

Ile kosztuje tunel aerodynamiczny we Wrocławiu?

Lot w tunelu aerodynamicznym zlokalizowanym we Wrocławiu wcale nie jest związany z bardzo wysokimi kosztami. Ceny wynoszą średnio do 230 złotych dla osoby poniżej 18 roku życia oraz od 270 złotych dla osoby dorosłej. To cena za lot trwający 3 minuty.

Ponadto tunel aerodynamiczny we Wrocławiu oferuje swoim klientom loty trwające znacznie dłużej. W tym celu można wykupić specjalny pakiet, który pozwala na latanie dłużej w jeszcze niższej cenie.

Lot w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu na prezent

Jeżeli chcesz podarować wyjątkowy podarunek, wówczas tunel aerodynamiczny we Wrocławiu także przychodzi z pomocą. Oferowane przez niego vouchery upominkowe pozwalają na zakupienie lotu bez wskazywania jego terminu.

Elegancki voucher kupiony na miejscu albo za pośrednictwem internetu może być doskonałym pomysłem na podarunek na urodziny, wesele czy na Dzień Ojca, dlatego ma on uniwersalne zastosowanie. Obdarowana osoba może potem sama wybrać swój termin lotu, by przeżyć niesamowitą przygodę.

Ceny voucherów upominkowych są takie same jak lotów – z dokładną ofertą tunelu we Wrocławiu można zapoznać się już teraz na jego stronie internetowej.